כללי בטיחות בקרבת מסילת רכבת: כך תמנעו מסכנה מיידית!נסיעת הרכבת שקטה יחסית לגודלה ומהירותה, כך שגם אם המסילה נראית פנויה, הרכבת עלולה להפתיע אתכם והנורא מכל בהחלט עלול לקרות. להלן כללי בטיחות למתגוררים ולמטיילים בקרבת מסילת רכבת. מומלץ לקחת כללים אלו לתשומת לבכם וברצינות יתרה!

אין להתקרב לשטח המסילה.

אין ללכת על המסילה או בין המסילות.

אין לסמוך על היכרות עם לוח הזמנים של הרכבות. לוח הזמנים של הרכבות עשוי להשתנות ואין לדעת מתי תחלוף רכבת.

חשוב להסביר לילדים את הסכנות הקיימות בקרבת מסילת רכבת.

אין לשחק או לקיים פעילות אחרת בקרבת מסילת הרכבת, שעלולה לגרום לכניסה לשטח המסילה בשוגג (כגון משחקי כדור) - חשוב לזכור, פסי הרכבת וסביבתם אינם מגרש משחקים.
אין לשחק על מסילת הברזל
אין לנסות להשיב חפצים שונים (כגון כדור) שהגיעו בשוגג לשטח​ המסילה. במידה וחפץ זר הגיע לשטח המסילה יש להודיע על כך במהירות האפשרית למוקד החירום (2442*) ולפעול על פי ההנחיות שיינתנו. יש להישאר בקרבת מקום (במרחק בטוח של לפחות מספר מטרים מהמסילה) ולמנוע במידת האפשר מעוברי אורח להיכנס לשטח המסילה במטרה לקחת את החפץ.
 אין להשיב חפצים מהמסילה
אנא דווחו למוקד החירום (2442*) על כל התקהלות או פעילות חשודה/ יוצאת דופן,  בתחום המסילה או בקרבה מסוכנת אליה. מוקד החירום יעדכן את נהגי הרכבות בדבר, ובמידת הצורך ישלח למקום גורם מקצועי (מקרב עובדי הרכבת או מקרב המשטרה). – היצמדות להוראות בעת חירום יכולה להציל חיים!

הנחיות חשובות למטיילים!

  • יש לשמור על מרחק בטוח משטח המסילה.

  • אין ללכת על המסילה או בין המסילות.

  • אין לזרוק אבנים וחפצים אחרים לשטח המסילה או על רכבות חולפות.

  • אין להניח חפצים או מכשולים על המסילה. 

  • יש לחצות את המסילה רק במפגשים מסודרים המיועדים לכך.

  • הרכבת קרובה יותר ונוסעת מהר יותר ממה שנדמה, וקשה להעריך מתי היא תחלוף לידך.

  • הרכבת נוסעת בשקט ולא ניתן לשמוע אותה מרחוק. גם אם נשמעת צפירה יתכן שמתקרבת רכבת נוספת שלא צפרה.

  • רכבות עשויות להגיע משני הכיוונים. גם אם חלפה רכבת אחת, יתכן ורכבת נוספת מתקרבת מהכיוון השני.

אנא דווחו למוקד החירום (2442*) על כל פעילות, התקהלות או פעילות חשודה בתחום המסילה או בקרבה מסוכנת אליה. מוקד החירום יעדכן את נהגי הרכבות בדבר, ובמידת הצורך ישלח למקום גורם מקצועי (מקרב עובדי הרכבת או מקרב המשטרה). – היצמדות להוראות בעת חירום יכולה להציל חיים!